Aktualności

Krótkie vademecum o przeglądach systemów PPOŻ! Spełnij wszystkie wymagania prawne

Aktualność


Krótkie vademecum o przeglądach systemów PPOŻ! Spełnij wszystkie wymagania prawne

W zakładach pracy, budynkach mieszkalnych oraz miejscach użytku publicznego bezpieczeństwo pożarowe odgrywa szczególną rolę. Regularnie wykonywane przeglądy zapobiegają wielu awariom, które mogą być przyczyną poważnych zagrożeń pożarowych. Obowiązek zlecania przeglądów leży na pracodawcach oraz zarządcach budynku. Zastanawiasz się co ile je wykonywać i jak powinny wyglądać? Odpowiedź znajdziesz poniżej! Czytaj dalej i dowiedz się więcej!

 

Kiedy i co jaki czas przeprowadzać przeglądy systemów PPOŻ? Eksperci odpowiadają

Przeglądy systemów PPOŻ mają jedno podstawowe zadanie – wykryć wszelkie nieprawidłowości mogące negatywnie wpłynąć na działanie sprzętu przeciwpożarowego. Co więcej, to właśnie wtedy sprawdzane są także okablowania, podłączenia itp., czyli wszystko, co może przyczynić się do powstania pożaru. Każdy producent sprzętu określa w dokumentacji technicznej, co ile powinien być on poddawany kontroli. Zgodnie z wytycznymi zawartymi w przepisach prawnych uznaje się, że przeglądy systemów PPOŻ powinny być realizowane co najmniej raz do roku. Musimy jednak zwrócić Twoją uwagę na jeszcze jedną istotną kwestię! Przeglądy systemów PPOŻ należy wykonywać również po przeprowadzeniu remontu oraz modernizacji. Co najważniejsze, każda kontrola musi być potwierdzony odpowiednimi protokołami.

 

NOFIRE USŁUGI BHP I PPOŻ – przeglądy systemów PPOŻ wykonasz szybko i sprawnie

Naszą firmę wyróżniają dwie rzeczy. Pierwsza to wysoce wykwalifikowani specjaliści stale poszerzający swoją wiedzę z zakresu bezpieczeństwa i higieny pracy. Z kolei druga to dbałość o każdy nawet najmniejszy detal! Doskonale wiemy, że w kwestii ochrony przeciwpożarowej nie ma miejsca na najmniejsze niedopatrzenia. Do powierzonych zadań podchodzimy z dużą starannością, stawiając na rzetelność i profesjonalizm. Zainteresowanym Klientom oferujemy bezpłatną wycenę usług! Wystarczy, że skontaktujesz się z nami, przedstawisz swoje potrzeby, a resztą zajmą się doświadczeni fachowcy! Serdecznie zapraszamy!

 

Nasi KlienciW razie jakichkolwiek pytań skontaktuj się z Nami

Kontakt