Aktualności

Ogranicz skutki pożaru i wykonaj profesjonalne przeglądy systemów ppoż

Aktualność


Ogranicz skutki pożaru i wykonaj profesjonalne przeglądy systemów ppoż

 

Pożar to poważne zagrożenie w kwestii zniszczenia całych przedsiębiorstw. Pod uwagę należy wziąć również inną kwestię. To właśnie to zjawisko wywołuje w ludziach panikę, której konsekwencje mogą być opłakane. Przy tak poważnych sytuacjach niezbędne jest właściwe działanie wszystkich systemów przeciwpożarowych mogących mieć wpływ na cały rozwój sytuacji. W niniejszym artykule zebraliśmy najważniejsze informacje o przeglądach systemów ppoż, o których musisz pamiętać. Czytaj dalej!

 

System przeciwpożarowy, czyli jak skutecznie zapobiec rozwojowi pożaru

Na samym wstępie wyjaśnijmy czym dokładnie są systemy przeciwpożarowe znajdujące się praktycznie w każdym budynku. Ich głównym zadaniem jest zasygnalizowanie o rozwijającym się pożarze. Dzięki temu możliwe jest w porę rozpoczęcie ewakuacji mającej znaczenie dla zdrowia i życia wszystkich osób znajdujących się na terenie danego obiektu. Ich działanie jest bardzo intuicyjne. Wykrywają one dopiero pojawiający się dym oraz wysoką temperaturę. Po odczytaniu informacja przesyłana jest do centrali, przez co automatycznie dociera do jednostki Straży Pożarnej. Dodatkowo to właśnie dzięki prawidłowo działającym systemom ppoż samoistnie otwierane są wszelki klapy umieszczone na dachach odprowadzające dym, a tym samym ułatwiające ewakuację z zadymionych korytarzy.

 

Przeglądy systemów ppoż – spełni swój obowiązek wraz z profesjonalistami

Wyżej wymienione informacje jasno wskazują na istotną rolę jaką pełnią przeglądy systemów ppoż.Co zatem podlega kontroli? Wymienić tutaj można m.in.:

 

  • systemy detekcji i sygnalizacji, czyli czujki, ROPy (ręczne ostrzegacze pożarowe),

  • gaśnice,

  • hydranty.

 

Są to tak najbardziej najważniejsze elementy systemu ppoż, jednak poza tym sprawdzane jet także oświetlenie awaryjne jak również automatyczne otwieranie drzwi przeciwpożarowych. Co ile należy realizować przeglądy? Zgodnie z wymaganiami co roku. Warto jednak w tej kwestii zwrócić uwagę na zalecenia producenta nakazujące wykonywani kontroli częściej. Nasza firma NOFIRE USŁUGI BHP I PPOŻ świadczy profesjonalne przeglądy systemów ppoż potwierdzone odpowiednimi dokumentami. Nie ryzykuj jakimikolwiek nieprawidłowościami i uzyskaj najwyższy poziom bezpieczeństwa w swojej firmie!

 

Nasi KlienciW razie jakichkolwiek pytań skontaktuj się z Nami

Kontakt