Przeglądy gaśnic


Wstecz

Gaśnica wchodzi w skład podstawowego wyposażenia zarówno wszystkich budynków jak i nawet samochodów. Jej brak skutkuje karami pieniężnymi, a także stwarza zagrożenie w czasie pożaru, a nawet niewielkiego zaprószenia ognia. Posiadanie gaśnicy nie kończy się tylko na jej kupnie. Należy wykonywać regularny przegląd gaśnic, aby mieć pewność, że są one jeszcze zdatne do użycia. Wymianie poddaje się środek gaśniczy, wszelkie uszczelki, a także sprawdza się sprawność elementów technicznych. Wykonywana przez naszą firmę NOFIRE USŁUGI BHP I PPOŻ legalizacja gaśnic na terenie miast Warszawa, Łódź oraz Lublin to gwarancja maksymalnego bezpieczeństwa.

Nie oszczędzaj na bezpieczeństwie! Wykonaj przegląd gaśnic w mieście Warszawa, Lublin i Łódź

Bardzo często legalizacja gaśnic jest mylona z gwarancją, którą producent daje na okres 3 lub 5 lat. Warto wiedzieć, że w tej kwestii różnica jest istotna! Gwarancja daje pewnego rodzaju zapewnienie, że gaśnica będzie przez okres kilku lat działać niezawodnie pod względem technicznym. Natomiast sama w sobie legalizacja dotyczy środka gaśniczego oraz niezawodności wszystkich elementów konstrukcyjnych takich jak uszczelki lub zawleczka uruchamiająca gaśnicę. Warto mieć świadomość, że stosowanie gaśnicy niezdatnej do życia skutkuje nie tylko karami finansowymi ale także zwiększa zagrożenie w czasie pożaru. Jeśli potrzebujesz wykonać przegląd gaśnic na terenie takich miast jak Warszawa, Lublin oraz Łódź to nasza firma NOFIRE USŁUGI BHP I PPOŻ służy pomocą! Doskonale wiemy, że jeśli chodzi o bezpieczeństwo to nie można pozwolić sobie na jakiekolwiek niedopatrzenia. Wykonywana przez nas usługa jaką jest legalizacja gaśnic obejmuje:

  • ocenę stanu zewnętrznego sprzętu gaśniczego,
  • sprawdzenie plomby, zawleczki oraz węża,
  • ustalenie terminu ważności środka gaśniczego i w razie potrzeby jego wymiana,
  • ocenę czy gaśnica stoi w prawidłowym miejscu oraz czy jest właściwie zamontowana.

Jeśli legalizacja gaśnic to tylko z NOFIRE USŁUGI BHP I PPOŻ

Legalizacja gaśnic jaką zrealizujemy dla wszystkich zainteresowanych z miast: Warszawa, Lublin, Łódź polega również na wykonaniu próby ciśnieniowej zbiornika. Usługa ta ma na celu sprawdzenie szczelności. Zbyt wysokie ciśnienie przy wysokiej temperaturze wytworzone podczas używania gaśnicy może doprowadzić do rozszczelnienia lub co gorsza, wybuchu. W naszej firmie pracują tylko i wyłącznie najlepsi specjaliści, dla których dbanie o wysoki poziom bezpieczeństwa to priorytetem. Dzięki stałej obserwacji nowelizacji przepisów oraz rozwiązań technicznych w branży BHP służymy także profesjonalnym doradztwem. Przegląd gaśnic to jedno, jednak niezwykle istotne jest również jej prawidłowe oznaczenie i umieszczenie w łatwo dostępnym i widocznym miejscu, tak by w momencie pożaru pracownicy, bądź osoby trzecie mogły swobodnie z niej skorzystać. Przeprowadzona przez nas legalizacja gaśnic potwierdzona jest odpowiednim protokołem oraz naklejoną kontrolką na gaśnicy, wskazującą kolejny termin wykonania przeglądu. To właśnie z nami zadbasz o wysoki poziom bezpieczeństwa, a tym samym unikniesz przykrych sytuacji.

Nasi KlienciW razie jakichkolwiek pytań skontaktuj się z Nami

Kontakt