Aktualności

Krótki poradnik wiedzy, czyli co musisz wiedzieć o szkoleniach PPOŻ dla pracowników

Aktualność


Krótki poradnik wiedzy, czyli co musisz wiedzieć o szkoleniach PPOŻ dla pracowników

Na każdym pracodawcy spoczywa obowiązek regularnego przeprowadzania szkoleń PPOŻ. Nie wywiązywanie się z tego skutkuje poważnymi karami nakładanymi w czasie kontroli. Oczywiście szkolenia ppoż muszą być przeprowadzone przez odpowiednie osoby posiadające określone uprawnienia. Czego dotyczy wiedza przekazywana pracownikom i co ile należy odnawiać szkolenia PPOŻ? Odpowiedź znajdziesz w niniejszym artykule, jaki specjalnie dla Ciebie przygotowaliśmy. Zapraszamy do czytania!

 

Regularne szkolenia PPOŻ– gwarancja bezpieczeństwa w Twojej firmie

Zgodnie z obowiązującymi przepisami, każda nowozatrudniona osoba ma obowiązek w ciągu 6 miesięcy od podjęcia pracy odbyć szkolenie PPOŻ prowadzone przez inspektora PPOŻ lub specjalistę do spraw BHP posiadające uprawnienia przeciwpożarowe. Głównym celem szkoleń jest przekazanie podstawowej wiedzy z zakresu tego, jak zachowywać się w czasie pożaru. Co więcej, konieczne jest zapoznanie pracowników z lokalizacją wyjść ewakuacyjnych, umiejscowieniem sprzętu gaśniczego oraz sposobem używania. Musimy zaznaczyć, że pominięte szkolenia przeciwpożarowe nakładają na pracodawcę wysoką karę, a co więcej zwiększają ryzyko, że pracownicy nie będą wiedzieli jak poradzić sobie w czasie pożaru. Brak specjalistycznej wiedzy stanowi zagrożenie ich zdrowia, a nawet życia. Czas odpowiedzieć na najważniejsze pytanie, a mianowicie jak często przeprowadzać szkolenia PPOŻ? Przepisy nie określają konkretnego terminu, jednak należy mieć na uwadze, że nieodświeżana wiedza bardzo szybko znika z naszej pamięci. Dlatego właśnie doradzamy, aby co najmniej raz w roku sprawdzać stan wiedzy przeciwpożarowej.

 

Jak ciekawe szkolenia PPOŻ to tylko z NOFIRE USŁUGI BHP I PPOŻ! Zapraszamy

Nasza firma NOFIRE USŁUGI BHP I PPOŻ oferuje wszystkim zainteresowanym możliwość przeprowadzenia szkoleń PPOŻ przez wysoce wykwalifikowanych specjalistów. Z nami zyskasz pewność, że Twoi pracownicy będą przygotowani na ewentualny pożar. Doskonale wiemy, że szkolenia PPOŻ owiane są złą sławą i często kojarzą się z nudnym wykładem niewnoszącym nic nowego. Wychodzimy naprzeciw temu stwierdzeniu! Gwarantujemy, że realizowane przez nas szkolenie przekazuje wartościową wiedzę pod względem merytorycznym, a także skupia się na wykorzystania jej w praktyce. Nie kończymy na przekazaniu suchych faktów. Chcemy, aby pracownicy w komfortowych warunkach mieli okazje przećwiczyć użycie sprzętu, w końcu to praktyka czyni mistrza! Wszystkich zainteresowanych serdecznie zapraszamy do kontaktu!

 

Nasi KlienciW razie jakichkolwiek pytań skontaktuj się z Nami

Kontakt