Aktualności

Obowiązkowe szkolenia PPOŻ – wyjaśniamy, dlaczego są tak ważne w każdej firmie

Aktualność


Obowiązkowe szkolenia PPOŻ – wyjaśniamy, dlaczego są tak ważne w każdej firmie

Bezpieczeństwo przeciwpożarowe jest priorytetem. Nie tylko pozwala pracownikom na komfortową pracę, ale także zapewnia pewnego rodzaju ochronę przed poważnymi zdarzeniami. Czego dokładnie powinny dotyczyć szkolenia PPOŻ, co ile je przeprowadzać i przede wszystkim, jak zainteresować pracowników? Kilka ważnych wskazówek przedstawimy Ci w niniejszym artykule! Zapraszamy do czytania!

 

Szkolenia PPOŻ to ochrona Twoich pracowników i całej firmy! Przekonaj się sam

Każdy pracownik rozpoczynający pracę w danej firmie ma obowiązek odbycia szkolenia PPOŻ, o czym informują przepisy o ochronie przeciwpożarowej z dnia 24 sierpnia 1991 roku. Nowo zatrudniony ma wiedzieć, jak prawidłowo zachować się w kryzysowej sytuacji, a tym samym jak postępować, aby ograniczyć ryzyko wybuchu pożaru. Szkolenia PPOŻ, choć są obowiązkowe w każdej firmie, to szczególne znaczenie mają w zakładach produkcyjnych, gdzie pracownicy mają styczność m.in. z substancjami wybuchowymi. Musimy także dodać, że szkolenia PPOŻ zabezpieczają nie tylko pracowników, ale również całą firmę. To właśnie właściwe postępowanie przeciwpożarowe jest kluczem do zminimalizowania poniesionych strat. Bardzo ważne jest, aby prowadzone szkolenia były jak najlepiej przygotowane pod względem merytorycznym. Wiedza ma zostać przedstawiona w prosty i zrozumiały sposób, a tym samym powinna skupiać się na najpotrzebniejszych informacjach.

 

W NOFRE USŁUGI BHP I PPOŻ teorię łączymy z praktyką! Sprawdź koniecznie

Doskonale jednak wiemy, że sama teoria to nie wszystko, przecież to właśnie praktyka czyni mistrza. Dlatego warto zadbać o ćwiczenia praktyczne wskazujące np. na prawidłowe użycie gaśnicy. Mamy świadomość, że z pozoru czynność użycia gaśnicy nie wydaje się trudna, jednak pod wpływem stresu w niebezpiecznej sytuacji może przysporzyć wielu trudności. Co więcej, kilka elementów praktycznych zwiększy zainteresowanie słuchaczy. Nasza firma NOFIRE USŁUGI BHP I PPOŻ posiada wieloletnie doświadczenie w prowadzeniu szkoleń PPOŻ. Wiemy, jak przygotować ciekawą prezentację spełniającą wszystkie kwestie prawne. Z naszą pomocą zyskasz pewność, że Twoi pracownicy są profesjonalnie przeszkoleni z zakresu bezpieczeństwa przeciwpożarowego. Wszystkich zainteresowanych naszymi usługami zapraszamy do kontaktu! Ustalimy dla Ciebie indywidualną ofertę! Sprawdź koniecznie!

 

Nasi KlienciW razie jakichkolwiek pytań skontaktuj się z Nami

Kontakt