Aktualności

Przeglądy PPOŻ, jako sposób na ochronę przed pożarem? Eksperci wyjaśniają ważne kwestie

Aktualność


Przeglądy PPOŻ, jako sposób na ochronę przed pożarem? Eksperci wyjaśniają ważne kwestie

Nawet najmniejszy pożar w przedsiębiorstwie niesie za sobą poważne konsekwencje. Największe zagrożenie pożarowe występuje w zakładach produkcyjnych, gdzie wykorzystywane są różnego rodzaju maszyny bądź substancje niebezpieczne stwarzające ryzyko wybuchu. To właśnie tam przeglądy PPOŻ odgrywają priorytetową rolę. Co dokładnie obejmują i dlaczego są tak istotne? Odpowiedzi na te pytania znajdziesz poniżej. Zapraszamy do czytania!

 

Nie usuwaj skutków pożaru, a zapobiegaj im! Zdecyduj się na przeglądy PPOŻ

Jak powszechnie wiadomo, sprzęt PPOŻ ma za zadanie chronić przed dalszym rozprzestrzenianiem się pożaru. Mowa tutaj głównie o gaśnicach i hydrantach. To jednak nie wszystko. Do sprzętu zalicza się również czujki i detektory dymu, których zadaniem jest wykrycie zagrożenia i powiadomienie o nim. Błędne działanie tego systemu może sprawić, że pożar zostanie zauważony zbyt późno, a jego opanowanie będzie utrudnione. Właśnie dlatego możemy śmiało powiedzieć, że przeglądy PPOŻ, jakie należy przeprowadzać to sposób nie tylko na ochronę zdrowia i życia pracowników, ale także dobytku całej firmy! Organizowane przez nas przeglądy PPOŻ pomagają wykryć wszelkie nieprawidłowości oraz sprawdzić, czy używany w firmie sprzęt nie powinien zostać wymieniony na nieco nowszą wersję. W porę wprowadzone zmiany z pewnością będą korzystniejsze finansowo w porównaniu z likwidowaniem skutków pożaru. Przeglądy PPOŻ obejmują nie tylko podstawowy sprzęt taki jak gaśnice i hydranty, ale również wszystkie czujki, poszczególne elementy instalacji, ROPy itd.

 

Przeglądy PPOŻ w NOFIRE USŁUGI BHP I PPOŻ – dla nas bezpieczeństwo jest najważniejsze

W NOFIRE USŁUGI BHP I PPOŻ do zlecenia, jakim są przeglądy PPOŻ, podchodzimy kompleksowo i rzetelnie. Doskonale wiemy, że w tej kwestii nie ma miejsca nawet na najmniejsze niedociągnięcia. Co więcej, zajmujemy się również przeprowadzaniem szkoleń dla pracowników. Niestety, czasami zaistniały pożar wynika z ludzkiego niedopatrzenia. Dlatego właśnie regularne odświeżanie wiedzy na temat bezpieczeństwa przeciwpożarowego jest priorytetem. Jeśli jesteś zainteresowany naszymi usługami, już teraz przejdź do zapoznania się z warunkami współpracy. Do każdego Klienta podchodzimy w sposób indywidualny, co pozwala nam na tworzenie jak najdogodniejszej oferty spełniającej wszystkie potrzeby i oczekiwania. Nie zastanawiaj się, to jest właśnie ten moment, aby zadbać o kwestie bezpieczeństwa w swojej firmie!

 

Nasi KlienciW razie jakichkolwiek pytań skontaktuj się z Nami

Kontakt