Aktualności

Przeglądy systemów PPOŻ – poznaj skuteczny sposób na zadbanie o swoją firmę

Aktualność


Przeglądy systemów PPOŻ – poznaj skuteczny sposób na zadbanie o swoją firmę

Tworząc skuteczne zabezpieczenia przeciwpożarowe, niwelujesz ogromne straty, jakie może spowodować niechciany wybuch. Sama instalacja to jednak nie wszystko. Każdy sprzęt przeciwpożarowy wymaga regularnej kontroli. Jej brak nie tylko może zagrażać bezpieczeństwu Twojej firmy, ale również wiąże się z poważnymi karami. Chcąc Cię przed tym zabezpieczyć, stworzyliśmy krótki wpis, w którym wyjaśnimy, po co i kiedy dokładnie przeprowadzać przeglądy systemów PPOŻ. Czytaj dalej i poznaj najważniejsze informacje!

 

Obowiązkowe przeglądy systemów PPOŻ! Nie bagatelizuj ich

Jak zapewne wiesz, na system przeciwpożarowy składa się wiele elementów, które muszą wyróżniać się prawidłowym funkcjonowaniem. Nie zadziałanie jednego z nich może nieść poważne konsekwencje zarówno dla Twoich pracowników, jak i całego przedsiębiorstwa. Zapamiętaj jedną zasadą – dobrze działający sprzęt PPOŻ to najlepszy sposób na zminimalizowanie strat, jakie przynosi szybko rozprzestrzeniający się pożar. Zgodnie z obowiązującymi przepisami przeglądy systemów PPOŻ są obowiązkowe i powinny być prowadzone nie rzadziej niż raz w roku, chyba że producent określa inaczej. Do sprzętu, który poddawany jest sprawdzeniu, zalicza się m.in. klapy oddymiania, czujki przeciwpożarowe, ręczne ostrzegacze pożarowe, drzwi przeciwpożarowe, hydranty, gaśnice. Co więcej, jeśli w czasie przeglądu zostaną zauważone nawet najmniejsze nieprawidłowości, muszą zostać jak najszybciej usunięte. Dzięki temu zyskasz pewność, że sprzęt PPOŻ nie zawiedzie Cię w najmniej odpowiednim momencie, a tym samym nie narazi Twoich pracowników na niebezpieczeństwo!

 

Nienaganny stan techniczny to dla nas priorytet! Bezpieczeństwo powierz w nasze ręce

Dlaczego przeglądy systemów PPOŻ warto zlecić naszej firmie NOFIRE USŁUGI BHP I PPOŻ? Odpowiedź jest bardzo prosta! Posiadamy wymagane uprawnienia, dzięki czemu doskonale wiemy, na jakie aspekty zwrócić szczególną uwagę. Podczas realizacji przeglądów nie pozwalamy sobie na jakiekolwiek niedopatrzenia, które w niebezpiecznej sytuacji mogą wiązać się z poważnymi konsekwencjami. Po zakończeniu przeglądu dostarczamy protokół, w którym znajdują się wszystkie informacje o pojawiających się błędnych działaniach. Dla zainteresowanych Klientów przygotowaliśmy atrakcyjną ofertę! Nasza firma jest dowodem na to, że za bezpieczeństwo przeciwpożarowe nie musisz przepłacać! Przekonaj się już teraz! Zapraszamy!

 

Nasi KlienciW razie jakichkolwiek pytań skontaktuj się z Nami

Kontakt