Aktualności

Przeszkól swoich pracowników i zwiększ poziom bezpieczeństwa w swojej firmie

Aktualność


Przeszkól swoich pracowników i zwiększ poziom bezpieczeństwa w swojej firmie

 

Kojarzysz sytuacje kiedy w przypadku zagrożenia pożarowego ludzie wpadali w panikę zagrażającą ich zdrowiu i życiu? Niestety takie przypadki nie należą do rzadkości! Właśnie dlatego tak istotną funkcję pełnią szkolenia ppoż. Chcesz wiedzieć, co powinno być na nich przekazane i jak właściwie należy je przeprowadzić? Przeczytaj nasz artykuł i poznaj najważniejsze kwestie o jakich należy pamiętać!

 

Szkolenia ppoż – jak, kiedy i po co? Przekonaj się jak bardzo są istotne dla bezpieczeństwa

Obowiązek szkoleń ppoż wynika przede wszystkim z rozporządzenia określającego główne zasady bezpieczeństwa i higieny pracy. Ich głównym celem jest nie tylko przekazanie najważniejszych kwestii technicznych ale także uświadomienie jak istotne jest prawidłowe i opanowane podejmowanie działań w przypadku zagrożenia pożarowego. Zapewne zastanawiasz się kiedy należy przeprowadzać szkolenia ppoż? Zgodnie z wymogami prawnymi pierwsze musi mieć miejsce na szkoleniu wstępnym kiedy pracownik jest zatrudniany do pracy. Maksymalny czas na jego wykonanie wynosi 6 miesięcy, jednak nie zaleca się odkładania, ponieważ już od pierwszych dni pracownicy muszą wiedzieć jak właściwie postępować. Choć nie ma określone jak często należy powtarzać szkolenia warto wiedzieć, że im częściej tym lepiej. Niepowtarzana wiedza bardzo szybko się ulatnia, dlatego jeśli chcesz dobrze dbać o bezpieczeństwo pracowników skup się na regularności!

 

Nudnym szkoleniom ppoż mówimy stanowcze NIE! Skorzystaj z pomocy specjalistów

Szkolenia ppoż oraz z zasad bezpieczeństwa i higieny pracy owiane są bardzo złą sławą. Najprościej mówiąc większości osób kojarzą się z kilkoma godzinami nudy. Obraz pracowników z podpartą głową i ziewających nie wygląda zbyt zachęcająco. Nasza firma NOFIRE USŁUGI BHP I PPOŻ postanowiła wyjść temu naprzeciw! Szkolenia, dzięki którym zdrowie i życie pracowników jest właściwie chronione muszą wywoływać maksymalne zainteresowanie. Nasi doświadczeni specjaliści nie tylko zachęcają do aktywnego udziału w szkoleniu poprzez zadawanie pytań ale także sprawdzają praktyczne umiejętności korzystania ze sprzętu przeciwpożarowego. Pamiętaj, że to nie teoria, a praktyka pełnią najważniejszą rolę w momencie zagrożenia pożarem. Korzystając z pomocy naszej firmy zyskujesz pewność, że Twoi pracownicy wyniosą z wykładów cenną wiedzę!

 

Nasi KlienciW razie jakichkolwiek pytań skontaktuj się z Nami

Kontakt